01.09.2024 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny 2024/2025. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzymy obfitości darów Ducha Świętego oraz zapału do nauki i pracy na cały rok szkolny i katechetyczny. Katechezę przy parafii rozpoczniemy od poniedziałku 9 września.

2. Dzisiaj przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w modlitwach o wszystkich ofiarach wojny, także o tych, którzy oddają swoje życie za ojczyznę w czasie trwającej wojny. Nie ustawajmy w błaganiu o pokój w Ukrainie.

3. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu, zarówno za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za przygotowanie liturgii odpustowej i procesji. Dziękujemy także naszym Siostrom. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek 3 września wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

6. Chorych z posługą sakramentalną w domach odwiedzimy w piątek.

7. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz.1800oraz od wtorku do piątku o godz.900. Z racji kongregacji duchowieństwa we Lwowie w sobotę nie ma Mszy Świętej.

8. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1800. Podczas Mszy Świętych o godz.900 i 1130 poświęcenie ziarna z racji święta MB Siewnej. W kościołach filialnych: Kornalowice godz. 900, Dublany godz.1020; Radłowice godz.1200. W Czukwi Msza Święta odpustowa o godz.1500 ku czci Narodzenia NMP z procesją.

9. Dziś po każdej Mszy Świętej spotkanie w salce dla wyjeżdżających na dni młodzieży do Lwowa (6-8 września).

10. Za tydzień po Mszy Świętej o godzinie 1130 w naszym kościele odbędzie się koncert charytatywny solistów z Charkowa. Podczas koncertu będą zbierane datki na wojsko ukraińskie walczące o naszą wolność. Zapraszamy do uczestnictwa.