26.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy to w naszej parafii tradycyjnie dzień I Komunii Świętej i Rocznicy I Komunii Świętej. Dzieci rozpoczynają tzw. Biały Tydzień, zapraszamy Was na Msze Świętą i nabożeństwo majowe każdego dnia.

2. Przy okazji dzisiejszej uroczystości pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy na co dzień angażują się w troskę o nasz kościół i teren wokół kościoła. Szczególnie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i dzieci rocznicowych. Za waszą pracę w ostatnim czasie w kościele i przy kościele. Wszystkim Bóg zapłać za ofiarność i zaangażowanie na rzecz naszego kościoła i wspólnoty parafialnej.

3. W tym tygodniu nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej o godz.1800, a w sobotę nabożeństwo czerwcowe o godz.900.

4. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek o godz.1800 i w sobotę o godz.900, od wtorku do piątku o godz.900 i o godz.1800.

5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę 29.05 – świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek 31.05 – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę 01.06 – świętego Justyna, męczennika.

6. Msza Święta, podczas której będziemy dziękować Bogu za dary i łaski otrzymane w roku szkolno-katechetycznym w piątek o godz.1800.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, która jest pierwszym dniem czerwca, miesiąca poświęconego szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W sobotę 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o wszystkich dzieciach podczas Mszy Świętej o godz.900.

9. Za tydzień Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 z procesją i o godz. 1800. W kościołach filialnych: w sobotę: Kornalowice godz. 1730; Dublany godz. 1730; w niedzielę: Czukwa godz.900; Radłowice godz.1030.

10. Procesja Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz.1130 odbędzie się na terenie wokół kościoła. Serdecznie prosimy o przygotowanie Ołtarzy: I – Żywy Różaniec; II – Rodzice dzieci I komunijnych i dzieci rocznicowych; III – Mężczyźni z Róży Świętego Józefa; IV – Członkowie Towarzystwa pod kierunkiem Pani Marii. Prosimy też o przygotowanie baldachimu, chorągwi, feretronów, obrazów, dzieci do sypania kwiatków oraz ministrantów. Prosimy także parafian o ubranie się w stroje regionalne. Przyjeżdżających na Mszę Świętą o godz.1130 i na procesję prosimy o zaparkowanie samochodów poza terenem kościelnym. Parking kościelny pozostawiamy na procesję.