19.05.2024 – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła okres wielkanocny. Trwa maryjny miesiąc maj dlatego każdego dnia pamiętamy o odmówieniu Litanii Loretańskiej.

2. Po Mszy Świętej o godz.900 i o godz.1130 spotkanie w kościele dla ministrantów, lektorów i ich rodziców z siostrą Elżbietą Nuckowską.

3. Jutro, w poniedziałek tzw. Drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. W kościołach filialnych: Kornalowice g.900; Dublany g.1030; Czukwa g.1215.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w czwartek 23 maja – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek 24 maja – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz.1800 oraz przez cały tydzień o godz.900.

6. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą oraz ich rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 1400. Dzieci rocznicowe i ich rodziców zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 1715.

7. Za tydzień Niedziela Najświętszej Trójcy, tradycyjnie w tym dniu dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz.900. Rocznica I Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz.1130. Wieczorna Msza Święta o godz.1800. W kościołach filialnych: w sobotę: Kornalowice godz. 1730; Dublany godz. 1730; w niedzielę: Radłowice godz.1200; Czukwa godz.1500.

8. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Matki. W tym dniu szczególnie pamiętamy w modlitwach o naszych Mamach a także wyrażamy im nasz szacunek i wdzięczność.

9. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, procesja odbędzie się wokół kościoła. Już dziś serdecznie prosimy o przygotowanie Ołtarzy: I – Żywy Różaniec; II – Rodzice dzieci I komunijnych i dzieci rocznicowych; III – Mężczyźni z Róży Świętego Józefa; IV – Członkowie Towarzystwa pod kierunkiem Pani Marii. Prosimy też o przygotowanie baldachimu, chorągwi, feretronów, obrazów, dzieci do sypania kwiatków.