12.05.2024 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ostatni tydzień Okresu Wielkanocnego. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w łączności z nabożeństwem majowym.

2. Nabożeństwo majowe w kościele w poniedziałek, środę i piątek po Mszy Świętej o godz.1800, a we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę po Mszy Świętej o godz.900.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek 13.05 – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; we wtorek 14.05 – Święto świętego Macieja, apostoła; w czwartek 16.05 – Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

4. Msze Święte w tym tygodniu: od wtorku do soboty codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz.1800.

5. Ojcowie Karmelici zapraszają na odpust w Dąbrówce w najbliższą sobotę o godz. 1600 W Niedzielę nie będzie tam mszy.

6. Jest organizowany wyjazd dla ministrantów 06 czerwca do Lwowa – Brzuchowic na XV Archidiecezjalny zjazd Służby Liturgicznej Ołtarza.

7. Prosimy o zgłaszanie chorych lub osób starszych, które nie są w stanie przyjść do kościoła. Kapłan uda się do nich z posługą.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w naszym parafialnym chórze. Jest wśród nas wiele osób mogących służyć swoimi talentami wokalnymi.

9. W poniedziałek 13 maja na ulicy Czajkowskiego ( ta którą wjeżdżamy samochodem na parking parafialny) będzie  remont kanalizacji i ulica będzie nieprzejezdna.

10. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200; Czukwa godz.1500.

11. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 900   spotkanie dla rodziców klas II