NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Przeżyjmy głęboko ten święty czas a szczególnie Triduum Paschalne. Dzisiaj o godz. 17:00 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale
    z kazaniem pasyjnym a po nich Msza Święta.
  2. W Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę Msze Święte rano o 9:00 i wieczorem
    o godz. 18:00, ostatnie dni by skorzystać z przedświątecznej spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą czyli rano od 8:30 i popołudniu od 17:30.
  3. W Wielką Środę odwiedzimy chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w domach.
  4. Bardzo prosimy o przyjście parafian na generalne sprzątanie kościoła przed Świętami we wtorek po Mszy Świętej o godz. 9:00. Szczególnie mężczyzn prosimy o posprzątanie terenu wokół kościoła. Chętnych do pomocy przy dekorowaniu kościoła prosimy o przyjście w środę po Mszy Świętej porannej.
  5. Triduum Paschalne czyli najważniejsze dni w całym roku liturgicznym kościoła rozpoczniemy
    w Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, którą sprawujemy na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18:30. Po Liturgii adoracja w Ołtarzu Adoracji czyli w tzw. Ciemnicy do godziny 22:00.
  6. Wielki Piątek adoracja od godziny 8:00 do liturgii wieczornej. O godzinie 14:30 adoracja dzieci,
    a o godz. 15:00 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz Droga Krzyżowa. Prosimy parafian by nawiedzać kościół zgodnie z ustalonym grafikiem według ulic. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:30, a po liturgii adoracja w Grobie Pańskim do godz.23:00.
  7. W Wielką Sobotę adoracja w Bożym Grobie od godziny 8:00 przez cały dzień aż do wieczornej liturgii. O godzinie 18:15 nowenna do Miłosierdzia Bożego a Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18:30 rozpoczyna świętowanie nocy paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego.
  8. Poświęcenie pokarmów od godziny 10:00 do 14:00 przy kościele. Prosimy przynieść ze sobą naczynia z wodą do poświęcenia. Prosimy nie wjeżdżać na parking przy kościele i nie gromadzić się tłumnie na poświęceniu, możemy przywieźć kilka koszyków do poświęcenia. Prosimyo używanie maseczek i zachowywanie dystansu w czasie poświęcenia.
  9. Zbiórki dla ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10:00.
  10. Bóg zapłać za Wasze ofiary składane w Wielkim Poście na kwiaty do Grobu Bożego.
  11. W imieniu całej wspólnoty parafialnej już dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za pomoc duszpasterską w tym świątecznym czasie księdzu biskupowi Edwardowi Kawie OFMConv. oraz księdzu Jarosławowi Płaza, współbratu ze zgromadzenia zmartwychwstańców ze Lwowa. Bóg zapłać.
  12. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy przeniesieniem Najświętszego Sakramentu z Grobu Bożego (procesja w kościele) i Mszą Świętą o godz. 6:00. Msze Święte
    w Wielkanoc również o godz. 11:30 i 18:00.
  13. Porządek liturgii w kościołach filialnych:                                                                                      Wielki PiątekDublany i Radłowice o godz. 15:00; Kornałowice i Czukwa o godz. 16:30.                                                                                                                                           Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę w Dublanach i Kornałowicach o godz. 16:00
    z poświęceniem pokarmów.                                                                                                  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w Radłowicach o godz. 6:00 i w Czukwi o godz. 7:30. Przed liturgią poświęcenie pokarmów.
  14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w Samborze o godz. 9:00, 11:30 i 18:00 oraz
    w Kornałowicach o godz. 9:00, w Dublanach o godz.10:30, w Radłowicach o godz. 12:00
    i w Czukwi o godz. 15:00.
  15. Serdeczna prośba do wszystkich, by w kościele używać maseczek zasłaniając nos i usta.