I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.: 1600 dla dorosłych i msza św. oraz o godz. 1730 dla dzieci i młodzieży. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.: 1700, gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  1. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia.

4. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie.

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek i środę, o godz. 1700, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6. Msze św. w następną niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: o godz. 900 wKornałowicach; o godz. 1030 w Dublanach; o godz. 1200 w Radłowicach. Niedzielna Msza św. w sobotę w Czukwi o godz. 1600

7. W czwartek o godz. 1600 msza św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w Kornałowicach.

8. Zapowiedzi:

Pamuła Paweł kawaler z Mościsk, rzym-kat.
i Rachalska Anna, panna z Sambora rzym-kat. I.

Wojtowicz Bogdan, kawaler z Pikulowic, greko-kat.
i Szemczuk Irena, panna z Sambora, rzym-kat. III.