XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.
  3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  4. 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
  5. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
  6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz poniedziałek, środa i piątek o godz. 1800.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030;  Radłowicach o godz. 1200.  w Czukwi o godz. 1500.
  8. W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania,  od klasy ósmej do jedenastej włącznie, oraz dla tych którzy do tego sakramentu jeszcze nie przystąpili . Obecność obowiązkowa. Młodzież ucząca się po IX klasie w innych szkołach proszona jest o zgłoszenie się do ks. Juliusza.
  9. W zakrystii jest do nabyci miód. Cena słoika 100 hrywni.